Deklaracja dostępności

Miejskie Przedszkole nr 29 w Częstochowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowejzgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony http://edukacja.bip.czestochowa.pl/.

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Przygotowanie deklaracji dostępności

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).

Dodatkowe informacje oraz opis skrótów klawiaturowych

Podmiotowa strona BIP została zaprojektowana tak, aby jak największa liczba użytkowników mogła z niej swobodnie korzystać na różnych systemach operacyjnych i różnych przeglądarkach. Dla osób słabowidzących przeznaczona jest wersja tekstowa oraz wersja o zwiększonym kontraście. Możliwa jest też zmiana wielkości czcionki tekstu w opublikowanych artykułach. Oprócz myszki po witrynie można się poruszać za pomocą klawiatury, poprzez użycie klawisza tabulacji (Tab) oraz za pomocą poniżej wymienionych skrótów klawiszowych, które nie kolidują z czytnikami ekranu:
  • przejdź do głównego menu
  • przejdź do treści
  • przejdź do wyszukiwarki
  • przejdź do mapy serwisu
W celu wywołania danego skrótu, należy wcisnąć kombinację klawiszy odpowiednią dla używanej przeglądarki: dla przeglądarki Opera, Chrome, Safari oraz Internet Explorer: lewy ALT + klawisz skrótu dla przeglądarki Mozilla: lewy ALT + SHIFT + klawisz skrótu

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Ewa Grygiel - mejlowo mp29@edukacja.czestochowa.pllub telefonicznie 34 361-85-02.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:

  • Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 29 w Częstochowie mgr Ewa Grygiel ,
  • Adres: Częstochowa, ul. Osada Młyńska 1, 42-280 Częstochowa,
  • mejl: mp29@edukacja.czestochowa.pl.

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskichi poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Do budynku prowadzi jedno wejście główne od ul. Osada Młyńska. Do wejścia głównego prowadzi prosta, utwardzona nawierzchnia, kostka brukowa. Do wejścia nie prowadzą schody. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome lub słabowidzące. Osoby na wózku inwalidzkim nie mogą wjechać na wszystkie kondygnacje budynku. Dla osób na wózkach dostępny jest korytarz oraz cały parter. Korytarze nie posiadają barier architektonicznych. W budynku nie ma windy, schody w budynku głównym prowadzą na pierwsze piętro do pomieszczeń administracji. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami. Z prawej strony drzwi wejściowych znajduje się domofon. Wejście do szatni zabezpieczone jest systemem kontroli wejść i wyjść. Drzwi i ściany szklane nie są oznaczone kontrastową taśmą. Schody na pierwsze piętro wyposażone są w poręcze. Przedszkole posiada własny parking, na którym jest wyznaczone miejsce dla osób z niepełnosprawnościami. Obok przedszkola znajdują się parkingi miejskie. W budynku są toalety dla osób z niepełnosprawnościami. W budynku nie ma pochylni, platform, ani pętli indukcyjnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych lub słabowidzących. W budynku nie ma tyflomap. Pomieszczenia w budynku nie są oznaczone tabliczkami z wypukłymi cyframi i alfabetem brajla.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

metryczka


Wytworzył: Ewa Grygiel- dyrektor (22 września 2020)
Opublikował: Sylwia Kasprzycka (22 września 2020, 21:26:51)

Ostatnia zmiana: Marta Teper (31 marca 2025, 10:38:42)
Zmieniono: aktualizacja

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 17752