dyżur wakacyjny

DYŻURY WAKACYJNE PRZEDSZKOLI  W ROKU 2016
 
 
Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców od bieżącego roku miejskie przedszkola w Częstochowie będą pełnić miesięczne dyżury wakacyjne. Zmianie  ulegają jednak zasady zapisania dziecka na dyżur.
Rodzice zapisują dzieci do przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych poprzez osobiste dostarczenie zgłoszenia do placówki dyżurującej w terminie od 4 do 31 maja 2015 r.
Zgłoszenia dokonuje się wg wzoru wniosku o przyjęcie na dyżur wakacyjny dostępnego w przedszkolu/zespole szkolno-przedszkolnym lub na stronie internetowej placówki i Urzędu Miasta Częstochowy www.czestochowa.pl.
Decyzję o przyjęciu dziecka na dyżur wakacyjny podejmuje dyrektor dyżurującego przedszkola lub zespołu szkół/szkolno-przedszkolnego kierując się:
-        ilością miejsc,
-        zasadą pierwszeństwa dzieci obojga pracujących rodziców lub pracującego rodzica samotnie wychowującego dziecko,
-        zasadą przyjmowania w pierwszej kolejności dzieci uczęszczających do miejskich przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych. Dzieci nie zapisane do placówek publicznych mogą być przyjmowane w miarę posiadania wolnych miejsc.
Potwierdzeniem zapisania dziecka na dyżur wakacyjny jest:
- zawarcie umowy pomiędzy dyżurującym przedszkolem/zespołem reprezentowanym przez dyrektora a rodzicami/rodzicem oraz
- wniesienie opłaty za wyżywienie z tygodniowym wyprzedzeniem tj. w terminie do 23 czerwca 2015 r. - w przypadku zapisania dziecka na dyżur w lipcu oraz do 24 lipca 2015 r. - w przypadku zapisania dziecka na dyżur w sierpniu.
Brak umowy lub brak opłaty powoduje wykreślenie dziecka z listy dzieci zapisanych na dyżur.

metryczka


Wytworzył: Grażyna Gajowczyk-Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 10 (23 kwietnia 2016)
Opublikował: Beata Hutkiewicz (23 kwietnia 2016, 14:14:41)

Ostatnia zmiana: Beata Hutkiewicz (12 grudnia 2017, 13:47:11)
Zmieniono: dyżur

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 2375